Kolejne zajęcia na strzelnicy w Jeżewie

20 listopada 2017 r. Oddział Łódź ZS im. kpt. S. Pogonowskiego odbył kolejne zajęcia na strzelnicy w Jeżewie. W czasie ich trwania przeprowadzono strzelanie szkolne nr 1 z karabinka „Beryl” oraz z pistoletu WIST. Uczestnicy mieli okazję do kilkakrotnego sprawdzenia swoich umiejętności, a osiągane wyniki wykazały progres w wyszkoleniu. Niektórzy ze strzelających zaliczyli strzelanie na stopień bardzo dobry, według standardów wojskowych. Kolejna wizyta w Jeżewie planowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

W zajęciach obok strzelców z Oddziału Łódź, uczestniczyła także młodzież z klas mundurowych z LO w Poddębicach. Instruktorów prowadzących strzelanie wyznaczył 1 bkpow z Leźnicy Wielkiej. Obiekt użyczony został przez Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi.

Zadanie realizowane zostało w ramach Planu współpracy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i podległych jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w 2017 r.

Komentarze (0) 20.11.2017. 22:40

VII Muzyczne Drogi do Niepodległości

Oddział Łódź Związku Strzeleckiego im. kpt. S. Pogonowskiego oraz Społeczny Komitet Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi zapraszają na siódmą edycję Muzycznych Dróg do Niepodległości. W związku z przypadającą na ten rok 150. rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego będziemy śpiewali pieśni poświęcone Marszałkowi. Każdy z uczestników otrzyma także bezpłatny śpiewnik, zawierający teksty wykonywanych utworów.

Termin – 10 listopada, godz. 15.00.
Miejsce – Dom-Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego (siedziba ŁDK), ul. gen. R. Traugutta 18, sala kinowa, I piętro.

zaproszenie

Komentarze (0) 06.11.2017. 14:26

IV Trójbój Strzelecki

Dnia 4 listopada br., w ramach Tygodnia Patriotycznego, odbył się IV Trójbój Strzelecki. Organizowali go Oddział Łódź ZS Klub Strzelecki „Dziesiątka” LOK. Uczestnicy współzawodniczyli w trzech konkurencjach: strzelaniu z kbks na 50 m, pojedynku strzeleckim z kbks oraz rzucie granatem do celu.

Do zawodów stanęło dwanaście drużyn reprezentujących stowarzyszenia oraz szkoły. Największe emocje wzbudzał oczywiście pojedynek strzelecki, w trakcie którego liczyło się nie tylko celne oko, ale także szybkość. Po podsumowaniu wyników okazało się, że zwycięstwo przypadło drużynie MSMS-1 z Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Było to spore zaskoczenie, gdyż był to zespół żeński. Z tej drużyny pochodziła też najlepsza strzelczyni zawodów – Anastazja Kobryn.

Po zakończeniu zawodów odbyło się wręczenie dyplomów nagród dla trzech najlepszych zespołów, a także dla osoby, która uzyskała najwyższy wynik w strzelaniu z 50 m.

Zapraszamy na kolejne zawody za rok.Komentarze (0) 06.11.2017. 13:53

Obóz szkoleniowy Oddziału

W dniach 17-22 sierpnia w Jeżewie odbył się obóz szkoleniowy członków Oddziału Łódź Związku Strzeleckiego. Szkolenie prowadzone było przez żołnierzy 1. batalionu kawalerii powietrznej Marszałka Józefa Piłsudskiego z Leźnicy Wielkiej oraz kadrę oddziału.


W ramach zajęć zrealizowano szkolenie m.in. z zakresu:
- szyków poruszania się,
- sygnałów dowodzenia,
- musztry bojowej w tym: szturm drużyny, zerwanie kontaktu, reakcja na kontakt, szturm na budynek, przeszukiwanie budynku, zrywanie kontaktu metodą „Fala”, zrywanie kontaktu metoda „Australia peel”,
- organizacji zasadzki,
- musztry formalnej,
- terenoznawstwa (pomiar odległości, użycie busoli, marsz na azymut),
- procedur BLOS,
- udzielania pierwszej pomocy,
- metod pokonywania terenu,
- rozbudowy inżynieryjnej,
- rzutu granatem w różnych pozycjach,
- historii Związku Strzeleckiego i życiorysu Józefa Piłsudskiego,
- regulaminów obowiązujących w Związku Strzeleckim.

Kilkanaście godzin szkolenia dziennie pozwoliło na zapoznanie się z nową tematyką i utrwalenie posiadanych już wiedzy i umiejętności. Kilkudniowe szkolenie zakończyło się nocnym marszem na azymut, połączonym z wykonywaniem zadań opartych na materiale szkoleniowym.
Obóz odbył się w ramach realizacji „Planu współpracy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i podległych jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w 2015 r.”.
Miejsce obozu udostępnione zostało przez Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi.

Komentarze (0) 23.08.2015. 00:39

Kurs ratownika pola walki (CLS)

W ciągu ostatniego miesiąca odbyły się trzy turnusy kursu CLS (Combat Lifesaver – ratownik pola walki) organizowane przez Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Pośród uczestników znaleźli się także strzelcy z Oddziału Łódź ZS. Trwający pięc dni kurs dał możliwość zapoznania sie z teoretycznymi i praktycznymi aspektami udzielania taktycznej pomocy medycznej na polu walki. Dodatkowo uczestnicy kursu przeszli podstawowe szkolenie SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape).

Po tygodniowym szkoleniu odbył się egzamin, a absolwenci otrzymali certyfikat potwierdzającego ukończenie kursu. Wszyscy strzelcy z łódzkiego oddziału ZS przeszli pomyślnie szkolenie i zdali egzamin.Komentarze (0) 25.07.2015. 23:03

<< Pierwszy < Poprzednia [1 / 7] Następna > Ostatni >>

Ostatnie newsy

  • Brak artykułów

Ostatnie komentarze

  • Brak komentarzy

Polecamy